2012. június 22., péntek

Mobiltok varrása

Miután órákig töprengtem azon, hogy hogy lehetne minél egyszerűbben megvarrni egy mobiltokot, és nem találtam sehol se egy leírást, úgy döntöttem, készítek egyet.
A megvarrással nem lett volna gondom, de nem szeretem a felesleges köröket, ezért íme a szerintem legegyszerűbb verzió. Illetve van még az is, amit már egyszer varrtam, de ez kicsit más típusú tok.
Tehát a mobiltok varrása lépésről lépésre:
1. Lemérjük a telefont. A szélességhez rászámolunk még 3 centit (1-1 oldalt a varrásnak, 1 pedig a vatelin miatt), a hosszúságot duplázzuk és hozzáadunk 2 centit.
Az így kapott méretekből kapott téglalapot fogjuk kiszabni. 1 lap a tok külsejének, 1 a belsejének, és 1 vatelinből, ami a tartást adja. Lehet enélkül is, ha valaki nem szándékozik mérgében a földhöz csapkodni a telefont, az én esetemben nem árt az az extra védelem :)
A vatelint én megvasalom varrás előtt a 2 anyag közé téve, így könnyebb vele dolgozni.  Kell még az akasztónak való gumi (mivel én felkészületlen vagyok, és várni nem tudok, egy kinyúlt hajgumi ép részeit áldoztam be), egy gombra is szükségünk lesz, és ha akarunk díszítést, akkor egy kis csipke, vagy gyöngyök, bármi, amit szeretnénk. Én most csipkét választottam.

2. A belsőnek szánt anyag fonákjához illesztjük a vatelint, és cikk-cakkban, tetszés szerint összevarrjuk őket a jobb tartás érdekében.


3. Összeillesztjük a 3 anyagot, egyik szélén a vatelin van kívül, a másikon pedig a tok külső anyagának fonákja. Az egyik végébe beillesztjük a gumit úgy, hogy befelé nézzen, majd levarrjuk.




4. A másik végére pedig, a tok külső anyagára felvarrjuk a csipkét. Ha a díszítést ezen a ponton elfelejtjük elkészíteni, akkor szenvedhetünk a kézi varrással úgy, ahogy én is szenvedtem vele az első mobiltok készítésekor. :D Ja, és arra is ügyeljünk, hogy ne az egyik végére varrjuk az akasztóval, mert azt is marha nehéz utána kibontani, és kézzel belevarrni. (szintén tapasztalat:))
Ha felvarrtuk a díszítést, levarrhatjuk a másik véget is.
(A jobb oldali képen látható foltokat Ákóca alkotta, majd ő is ír róla egyszer blogot, annyit előzetesként elárulhatok, hogy még mindig Sudocrem az alapanyag)



5. A két levarrt szélt egymáshoz illesztjük a képen látható módon, majd a kapott téglalap formánkat körbevarrjuk, hagyva egy kis rést a kifordításhoz. Ezt érdemes a belsőnek szánt részen hagyni, ha nem sikerül olyan szépen az utólagos varrás, senki sem fogja látni.
A széleket lekerekítve varrhatjuk, úgy szebb lesz a végén. Ha a varrással megvagyunk, vágjuk le a felesleget olyan fél centisre.

  
6. A résen keresztül kifordítjuk az anyagot, majd az oldalán levő lyukat láthatatlan öltésekkel bevarrjuk.

7. Végül betömködjük a belső részt a tokba, majd felvarrjuk a gombot.


8. És gyönyörködünk a végeredményben :)





2012. június 11., hétfő

Gyűrűpárna

Muszáj volt csinálnom egy ilyet, olyan egyszerű és szép, és annyira megtetszett, hogy hirtelen ezer variáció jutott eszembe.
És természetesen egy virág is került rá, ha már belejöttem a pörkölésbe :D






2012. június 6., szerda

Az első organza virágaim

Vééégre nekem is van ilyen! :)))
És milyen egyszerű megcsinálni, csak türelem kell hozzá, ami -mint tudjuk- rózsát terem.
Ezt a kettőt készítettem elsőnek próba gyanánt.
És csak azért ezt a kettőt, mert ezt a két anyagot találtam itthon, ami alkalmas volt a feladatra.
A türkiz darab egy régebbi függönyünk levágott része, a rózsaszínes pedig a menyecske ruhám alsó szoknyájának alja, ami egy műtét során feleződött :)
Másmilyen gyöngyöt szerettem volna beletenni a türkizbe, de mivel általános iskolás korom óta nem gyöngyöztem, így csak kásagyöngyöt találtam itthon, de mint a kép mutatja, tökéletesen megfelel ez is.
A nagy gyöngyöt is egy fiók alján találtam, talán még az esküvői csokrom maradványaként, fene tudja.
És a végén elárulom a technikát is, ha valaki ilyet szeretne csinálni, és nem tudja, hogyan kell.
Minden olyan anyag jó, amit rettegve vasalunk. Selyem, organza stb. Köröket vágunk belőle különböző méretűeket. Egy virágon belül keverhetjük is a színeket, én most azért nem kevertem, mert csak ez a kettő volt kéznél, de majd bevásárolok :)
Én a legkisebb körrel kezdem, aztán azt teszem rá az anyagra "sablonként", és picit nagyobb ívben körbevágom, aztán a nagyobbal ugyanígy. Ezzel megspórolom magamnak a sablonkészítést, meg a rajzolgatást, és rengeteg időt nyerek. Nem baj, ha nem szabályos, mert most jön a szórakoztató része.
Miután bevagdossuk picit a széleket (4-5 vágás elég), mécses lángjánál jön a tüzeskedés. Óvatosan közel emeljük a lánghoz, amíg el nem kezd olvadozni a széle. Ha fodrosabbat akarunk, akkor jobban megolvasztjuk.
Lehet vagdosás nélkül is csinálni, de így bodrosabb lesz.
Nem egy bonyolult dolog, csak rá kell érezni. Minél több anyagot teszünk egymásra, annál dúsabb lesz a virágunk. Amit én láttam, csak kb 9 rétegből állt, az enyém picit többől. :)
A végén összevarrjuk, gyöngyöt a közepébe, és mostmár csak azt kell eldönteni, hogy mire rögzítjük. Hajpánt, kitűzőalap, táskára varrjuk stb.
És mivel képtelenség kettő után leállni, gyorsan legyártok még pár aprócskát, ha addig nem ébrednének fel a fiúk, aztán meg sírok, hogy már megint nem volt időm enni, aludni, élni. :)







2012. június 2., szombat

Szivecskék

Kicsit belassultak a munkálatok Botond uraság érkezése óta. Ami egy nap alatt elkészült volna, íme 2 hét alatt sikerült!!! :)))
Kilincsre, ajtógombra és minden másra aggatható szivecskék.



És aki szeretné megnyerni ezt a kis piroskát, az ne felejtsen el játszani érte a facebook-on!!!! :)
http://www.facebook.com/pages/Handmade-amennyire-egy-Zsu-k%C3%A9pes/356619227716162#!/photo.php?fbid=411130015598416&set=a.396360940408657.92706.356619227716162&type=1&theater