2014. március 25., kedd

Pasis mini iroda gyümölcsládából

Teher alatt nő a pálma, mondják.
Igen, érzem, mikor egy fityingem nincs már az alkotásra, és csak nézek ki a fejemből, hogy akkor most megint hogy csináljak sz@rból várat...
Adott volt egy egy nem túl jó állapotban levő gyümölcsös láda. Kéne nekem végre egy jó alapanyag, igazán megérdemelném...

Tehát rozoga láda, tádááám:



Szerettem volna úgy festegetni, hogy látszódjon a fa...de az oldalán ez a piros-sárga felirat lehetetlenné tette, sajnos le kellett kennem.

Lássuk, mi van itthon....2in1 zománcfesték és alapozó egyben...tökéletes...


...csokibarna...és tényleg!


Belül fehérre:


A csokibarnát végül túl csokisnak találtam, és mivel most nem ez a cél, kapott egy kis fehéret száraz ecsettel:


A felirat egész szépen kirajzolódott :)


Aztán vágtam bele zsákvásznat.


Mivel nincs kárpitos tűzőgépem (MÉG!), kénytelen voltam visszaszegni, aztán odaragasztottam. Ez így persze tripla idő volt. Szeg, kárpitos szeg szóba se jöhetett, olyan gyenge a láda hátulja.



Egy hungarocell darabot üzitábla résznek szántam, őt is lefedtem, körbe varrtam, ragasztottam. Tűzni kellett volna...tényleg veszek egy tűzőgépet. Egyébként a hungarocellt nem lehet ragasztani, a technokol kb 10 mp alatt megette az anyagot...érdekes volt látni.






Ezzel az alap kész is.
Most egy gyors ceruzatartó készítés. Ragasztóval bekentem egy gyerekteás dobozt, kötelet rátekertem, végül egy betűt ráfestettem gyorsan, hogy valami dekorálja.





Berendezés, és kész:





Hogy igazán férfias legyen, egy picit variáltam rajta :D
Keresd a különbséget! :)




2014. március 22., szombat

Hajtincs a palackban

Közel 2 éve, hogy levágtam Ákóm hajtincseit. Azóta őrizgetem, mert nem találtam megfelelő üvegcsét neki. Már el is feledkeztem róla, de most meglett az üveg! :)

 
Kezdődhet a konzerválás! :)

Először is lekentem a kupakot tölgy színű páccal, mert már így is fura színe volt 1-2 helyen, nem akartam, hogy valami penészvirág nőjön ki belőle.
Aztán a hajtincset megigazgattam vizes ujjal, gumival összefogva, tudom, nem a legszebb megoldás, de nem vagyok preparáló művész. Aztán hímzőfonallal rárögzítettem a kupak aljára.

 

Bele az üvegbe, aztán üvegfestékkel Ákos neve.


Még egy kis madzag dekorálásként.



Kész! :)


Később még lehet lesz belőle egy 3D-s kép, kerettel együtt, de ez is majd akkor, amikor költözünk. (szigorúan mindig csak "jövőre"!)

Végül már csak az a kérdés maradt, hogy ha Botinak nem voltak ilyen kunkori tincsei, mit tegyek el tőle a testvéri egyenlőség jegyében???

2014. március 18., kedd

Táska lukas farmerból

Tizenakárhány év után megadta magát az egyik kedvenc farmerom, és vége...
Sajnáltam kukába dobni, hisz annyi szép része maradt még, átalakítani nem lehetett, hacsak nem rakok egy foltot a sejhajomra. Maradt a táska ötlet, de nagy fenntartásaim voltak ezzel kapcsolatban. Nem akartam hippinek tűnni, elmúltak már azok az idők, valami szépet akartam, de a farmer...mint táska...olyan vadul hangzik.

Innen indultunk:


Először is levágtam a szárakat.


Középen elől és hátul kicsit "bugyros", így kibontottam, majd összetűztem és összevarrtam úgy, hogy kisimuljon. Nem kell halálpontosan, tökéletesen, ne felejtsük el, egy rossz farmerról beszélünk, és a farmer táska nem az a kategória, amin mindennek miliméterre stimmelni kell. :)


Aztán szépen levágtam az alját, kifordítottam, és végigvarrtam. Felül nem tudtam egymáshoz igazítani az elejét és hátulját, mert elől jóval mélyebben volt szabva. (Ennek megoldása később.)


A csücsköket a következő képen meghajtottam, levarrtam, aztán a felesleget levágtam. Mindkét csücsökkel megcsináltam ezt.


Megvan a táska külseje, a bélést úgy szabtam ki, hogy ráraktam a táskát egy dupla anyagra, és körberajzoltam. Jobb lett volna a csücskös dolog előtt körberajzolni, de elfeledkeztem róla.


A vatelint a bélés fonákjához varrással rögzítettem.


Majd egybefordítottam a két bélés anyagot, színre színt. Összevarrom a két oldalát, az alját, a csücsköket ugyanúgy levarrom, levágom a felesleget.




Ezután elkészítem a pántokat.
A nadrág szárából kivágok egy hosszú csíkot, a bélésből ugyanakkorát. Én akkorát mértem, mint a megmaradt szár, de ez attól függ, ki milyen hosszút szeret.
Színre színt fordítok, a két szélét végigvarrom, majd kifordítom.



Két vékony csipkét varrtam rá díszítésként, azután belülről hozzávarrtam a táska falához.



Ezután varrtam össze a táskát a béléssel, hogy takarja a pántot. Először beletömködtem a bélést, hogy hogy is fog kinézni, gombostűvel végigtűztem a táska szélével, úgy igazítottam, hogy elől több látszódjon a bélésből, így kiegyenlítődik a különbség. Ezután végigvarrtam az összetűzött anyagot.


A bélést csak beletömködtem a táskába, és jöhetett a díszítés. Csipke az övtartóba. (Nem tudtam dönteni melyiket a kettő közül, így lett mindkettő), és egy régi szoknyához adott lityegő, amit nem is tudom mióta pakolgattam egyik fiókból a másikba, hogy jó lesz ez még valamire!


Patenttal fogom össze a táska "száját", kívül gomb takarja a felvarrt patent hátát.


A hátsó zsebben jól elférnek a kisebb papírok, bevásárló cetlik, verdás kártyák :D


Belülről:


És kívülről. A zsebeiben minden apróság elfér, amit én soha nem tudok hirtelen hova tenni. Cetlik, visszajáró, telefon...cumisüveg. :D


És végül arra jöttem rá, hogy totál belezúgtam a táskámba, mert megmaradt az egyik kedvenc farmerom is, és lett egy igazán szép és HASZNOS táskám, ami tényleg rám lett szabva. :)

2014. március 17., hétfő

Tavaszi vagy húsvéti ajtódísz


Itt az ideje kitenni egy tavaszi esetleg már húsvéti ajtódíszt.
Olyan koszorút szeretnék mutatni nektek, amit könnyű elkészíteni, és bármikor átvariálható az adott ünnepre szabva.

Nem kell hozzá, csak egy koszorúalap, valamilyen vászon (nálam ez zsákvászon), dekoráció: szalag, virág, bármi, ami számunkra a tavaszt jelképezi, és akasztó (én csipkét választottam).


Először felragasztjuk a vásznat a koszorúnkra. Ne gondoljunk semmi extrára, nekem sincs itthon ragasztópisztolyom, megteszi a jó öreg hagyományos ragasztó is. Garantáltan úgy odaragad, mintha odaszületett volna. :)


Nem baj, ha egy csíkkal nem tudjuk befejezni, csak ügyeljünk, hogy mindig hátul legyenek ezek a csatlakozások. Én három csíkkal készítettem ezt az alapot.


Innentől kezdve nincs ragasztás, mindent gombostűvel rögzítettem, így majd könnyedén átalakíthatom az aktuális ünnepekhez igazodva.
Szalag, gombostűvel rögzítve:


A virágot szintén gombostűvel rögzítettem. A virág elkészítése nem bonyolult, egy csöpp türelem kell hozzá, leírását ITT találod.




Csak rajtad múlik, hogy mivel szeretnéd még díszíteni, én így tettem ki tavaszvárásként.


És így húsvétvárásként:


Ha tetszett a bejegyzés, nézz be a FACEBOOK oldalamra - ra is! :)